menu close menu

نکات مهم خواندن

همین الان که این متن را می خوانید ذهنتان در حالت بسیار فعالی قرار دارد؛درست است که نویسنده کار سختی (نوشتن)انجام داده است.اما خواندن یک متن هم کارهای زیادی را شامل میشود که ذهنی هستند.وقتی متنی را می خوانید باید این کارها را انجام دهید:
در ذهنتان مطلب مورد نظر را تجسم کنید.
سعی کنید منظور اصلی نویسنده را بفهمید.
در مورد درستی یا نادرستی مطالبی که می خوانید فکر کنید.
فواید خواندن
وقتی یک زبان خارجی می آموزید گوش کردن،صحبت کردن و نوشتن مهارت های مهمی هستند.اما خواندن نیز می تواند خیلی با اهمیت باشد.به طوری که حتی باعث تقویت مهارت های زبانی دیگر هم می شود :
یادگیری لغت به طور ضمنی
شما معمولا هنگام خواندن متن با لغات جدیدی روبرو می شوید، اگر متنی که می خواهید لغات جدید زیادی دارد این متن مناسب سطح شما نیست بهتر است از متن های ساده تر شروع کنید.مثلا پنج لغت نا آشنا در هر صفحه مناسب است.این لغات کم را به راحتی یاد خواهید گرفت.لازم نیست برای معنی همه لغات به فرهنگ لغت مراجعه کنید ؛ معنی بعضی از لغات را می توانید از بقیه متن بفهمید.(Guessing meaning from context)
یادگیری الگوهای نوشتن
وقتی متنی می خوانید،با ساختار جملات و عبارت ها آشنا می شوید.یعنی از همین ساختارها می توانید الگو بگیرید و در نوشتن استفاده کنید.
سرعت در خواندن
با هر سرعتی که راحت تر هستید بخوانید؛می توانید یک صفحه را در ده دقیقه بخوانید یا در نیم ساعت .این کاملا بستگی به شما دارد.ولی وقتی صحبت می کنید یا گوش می دهید این انتخاب سرعت به راحتی ممکن نیست.این یکی از فواید بزرگ خواندن است که افراد می توانند با هر سرعتی که می خواهند متون را بخوانند.
مطالبی را بخوانید که علاقه دارید
اگر به متن انگلیسی که برای خواندن انتخاب کرده اید علاقه داشته باشید خواندن برای شما بسیار لذت بخش خواهد بود.مثلا اگر می خواهید در مورد فوتبال بخوانید چرا اخبار انگلیسی مربوط به فوتبال را نخوانید با این کار هم اطلاعات کسب خواهید کرد و همزمان زبان انگلیسیتان را تقویت خواهید کرد.
پنج نکته در مورد خواندن (Reading)
نکته 1 : متنی را بخوانید که مناسب سطح شما است .اگر هر سه کلمه که می خوانید مجبور باشید به فرهنگ لغت مراجعه کنید ،به زودی از این کار دلسرد خواهید شد.
نکته 2 : لغات نا آشنا را ثبت کنید .بهترین روش ثبت کردن لغات استفاده از جعبه لایتنر است.
نکته 3 : در دوره های منظم و کوتاه بخوانید.مثلا اگر هر روز پنج دقیقه مطالعه کنید بهتر است از اینکه در یک روز دو ساعت مطالعه کنید.
نکته 4 : وسایل لازم را فراهم کنید: یک ماژیک برای هایلایت کردن کلمات مشکل،فرهنگ لغت،دفترچه یادداشت لغات یا فیش های جعبه لایتنر،یک خودکار برای نوشتن کلمات جدید
نکته 5 : کتاب،مجله و متنی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید.

04-12-15 | 0 comments | in خواندن, دانشنامه, فنون یادگیری زبان, نکات مهم

Leave a reply

فروشگاه آنلاین

خرید آسان و سریع محصولات خط سفید، ارسال در کوتاه ترین زمان
نمایندگی و مراکز فروش

کسب اطلاعات درباره نمایندگی ها و مراکز فروش در استان های مختلف کشور

صفحه هیئت علمی

همکاری در زمینه های: تالیف و ویراستاری کتب و محصولات آموزشی زبان های خارجی خط سفید
پادکست های آموزشی

دریافت فایل صوتی و متن پادکست

IJLAL

International Journal of Languageand Applied Linguistics - IJLAL
دانلود ویژه موبایل و تبلت

محصولات آموزش زبان انگلیسی برای موبایل و تبلت

CLOSE
CLOSE

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com